Nauczyciele

Zapoznaj się z kadrą nauczycielską oraz dyrekcją i pracownikami naszej szkoły »

Uczniowie

Najważniejsze informacje dla uczniów. Plany zajęć, samorząd uczniowski oraz ważne informacje i ogłoszenia »

Kandydaci

Najważniejsze informacje dla kandydatów. Znajdziesz tu podania, regulaminy i inne dokumenty potrzebne do przejścia procesu rekrutacji »

Absolwenci

Znajdź kontakt do kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Dopisz się do bazy absolwentów wpisując się tym samym w historię szkoły »

19 grudnia 2014 Życzenia świąteczne

zycz


Udział młodzieży w Szkole Dialogu

IMG_0504Szkoła Dialogu to program edukacyjny przygotowany i zrealizowany przez Fundację Forum Dialogu. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce. W ramach programu uczniowie klasy IIA LO pod kierunkiem trenerów Forum odkryli historię przedwojennej ludności żydowskiej. mieszkającej w Wyszogrodzie. Jako podsumowanie projektu uczniowie przygotowali wycieczkę „Śladami Żydów wyszogrodzkich”. Czytaj dalej »


Warsztaty ze zdrowego żywienia dla dzieci ze szkoły podstawowej w Miszewie

IMG_0578W zdrowym ciele, zdrowy duch… wiedzą o tym nawet najmłodsi. Dlatego dzieci ze szkoły podstawowej w Miszewie odwiedziły naszą szkołę, aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowego żywienia. Grupa 10 osób uczestniczyła w zajęciach wykładowych z p. Anną Dąbrowską.

Dzieci usłyszały jak powinny się odżywiać aby poprawić zdolność uczenia się, aktywność ruchową czy samopoczucie. Dowiedziały się jakie składniki pokarmowe dostarczane są z żywnością oraz jaką pełnią funkcję w naszym organizmie, jak ważne są pierwsze śniadania, co zabierać ze sobą do szkoły na drugie śniadanie oraz o związkach miedzy pożywieniem i sposobem żywienia się, a zdrowiem i życiem człowieka. Czytaj dalej »


Szlachetna paczka 2014

3313-14 grudnia odbył się XIV finał Ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Zespół Szkół już po raz trzeci  czynnie włączył się w tę szlachetną akcję.

W tym roku wyszogrodzka drużyna liczy 21 wolontariuszy, których liderem został pan Marcin Biernat, wcześniej wolontariusz bardzo aktywnie działający w projekcie. Zastąpił on na tym stanowisku panią Annę Dąbrowską, która w tym roku została Koordynatorem Regionalnym na Mazowszu. Czytaj dalej »


18 grudnia 2014 JARMARKI BOŻONARODZENIOWE W BERLINIE

DSCN3503Każdego roku w okresie adwentu wielu turystów wyjeżdża do Berlina, aby miło spędzić czas na słynnych jarmarkach. Młodzież z naszej szkoły oraz z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą 12 grudnia 2014 r. w piątek tez miała możliwość poznać tradycje bożonarodzeniowe naszych sąsiadów. Jarmarki Bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej »


I miejsce dziewcząt w Turnieju Piłki siatkowej

SAM_06479 grudnia 2014 roku w II edycji Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Gąbinie reprezentacja naszej szkoły ponownie zajęła I miejsce.

GRATULUJEMY! Czytaj dalej »


Stypendium Prezesa Rady Ministrów i „Dar serca”

stypenUczennice naszej szkoły otrzymały stypendia za wyniki w nauce. Monika Wilczyńska z kl II Liceum Ogólnokształcącego i Ewelina Pydyniak z kl IV Technikum zostały stypendystkami Prezesa Rady Ministrów. Natomiast Marta Zientara otrzymała stypendium w ramach programu stypendialnego dla Płocka i powiatu płockiego pod hasłem „Mam pasję powyżej średniej”, którego fundatorem jest Fundacja ORLEN-DAR SERCA oraz ORLEN S.A.

Serdecznie gratulujemy tak doskonałych wyników!


Mikałajkowe wypieki

20141205_123005W dniu 05.12.2014r. uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych podczas zajęć praktycznych podjęli się wypieku ciastek, które dekorowane były kolorowym lukrem i pakowane w ozdobne foliowe torebeczki. Do każdej torebki dołączone było serduszko z mikołajkową wróżbą. Tak przygotowane słodkie upominki wręczone zostały uczniom Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie z okazji Mikołajek. Czytaj dalej »


Diagnostyka w praktyce-kurs dla uczniów technikum

IMG_0408W dniach 6 i 7 grudnia 2014 roku w murach naszej placówki odbyło się szkolenie „Diagnostyka w praktyce z wykorzystaniem testeru i oscyloskopu” dla uczniów z zawodu mechanik pojazdów samochodowych. Słuchacze zapoznali się z zasadą działania oscyloskopu i testera , przeprowadzili wstępną diagnostykę układów zapłonowych, układu wtryskowego, czujników, sond lambda, zaworów sterowanych elektrycznie oraz badali sygnały sterowników. Czytaj dalej »


Kurs carvingu

DSC00051W Zespole Szkół w dniach 6-7 grudnia 2014r odbył sie kurs carvingu w ramach projektu „Mam zawód-mam pracę”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Kurs skierowany jest do uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Carving to dekoracyjne rzeźbienie nie tylko w owocach, warzywach a także w maśle, lodzie, czekoladzie. Głownym jego celem jest uczynienie potraw i przyjęć bardziej atrakcyjnymi i estetycznymi. Rzeźbione owoce dodają klasy potrawom i stołom, czyniąc je niepowtarzalnymi w swoim rodzaju. Kurs ten pozwal zdobyć umiejętności, które podniosą kwalifikacje zawodowe naszej młodzieży, i sprawią że będą oni bardziej pożądani na rynku pracy. Czytaj dalej »