Nauczyciele

Zapoznaj się z kadrą nauczycielską oraz dyrekcją i pracownikami naszej szkoły »

Uczniowie

Najważniejsze informacje dla uczniów. Plany zajęć, samorząd uczniowski oraz ważne informacje i ogłoszenia »

Kandydaci

Najważniejsze informacje dla kandydatów. Znajdziesz tu podania, regulaminy i inne dokumenty potrzebne do przejścia procesu rekrutacji »

Absolwenci

Znajdź kontakt do kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Dopisz się do bazy absolwentów wpisując się tym samym w historię szkoły »

28 października 2014 Zawody w Żychlinie

SAM_0543W sobotę 25.10.2014 roku nasza drużyna piłki siatkowej dziewcząt uczestniczyła w I Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin. Organizatorami byli Zespół Szkół nr. 1 w Żychlinie i Żychlińskie Stowarzyszenie Pomocy szkole „Adaś”. W miłej i sportowej rywalizacji udział wzięło pięć drużyn. Systemem „każdy z każdym” rozegrałyśmy cztery mecze zajmując IV miejsce i zdobywając nowe doświadczenia. Najlepsza zawodniczką naszego zespołu została Michalska Wioletta, którą uhonorowano statuetką, a drużynę nagrodzono pamiątkowym pucharem i piłką do siatkówki. Czytaj dalej »


27 października 2014 Udział młodzieży w wystawie”Prewencja policji dzisiaj-perspektywy i wyzwania”

24 października 2014r. klasy IA i IIA o profilach mundurowych wraz z opiekunami, wybrały się na zajęcia dydaktyczne do Muzeum Techniki w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie projektu informacyjno-edukacyjnego prezentującego nowoczesną służbę prewencji Policji o nazwie „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”. Warto nadmienić że wystawa jest pierwszym takim projektem realizowanym w Polsce.

Dzięki temu wyjazdowi uczniowie z naszej szkoły mogli zapoznać się ze specyfiką służby prewencyjnej Policji, w tym zgłębić tajniki wiedzy na temat wyposażenia, umundurowania, ale także ścieżki zawodowej policjanta w poszczególnych pionach służby prewencyjnej Policji. Uczniowie z dużym skupieniem i zaciekawieniem słuchali tego co miał do powiedzenia przewodnik. Chętnie rozmawiali z przewodnikiem, zadawali pytania i analizowali uzyskane odpowiedzi, które poddawali dyskusji.

Dzięki życzliwości policjantów i policjantek mogliśmy wsiąść do nowoczesnego radiowozu, meleksu, na motocykl lub kłada i poczuć się jak najprawdziwszy funkcjonariusz Policji.

Być może, dla niektórych z uczniów już za kilka lat rzeczy oglądane na wystawie staną się codziennością, a praca jaką podejmą w tym kierunku będzie wykonywana z pasją i zaangażowaniem.


„Dzień chleba” w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego

IMG_0638W odpowiedzi na apel Fundacji Dobre Życie w dniu 23.X.2014r. Zespól Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie uczestniczył w „Tygodniu dobrego chleba i zdrowego stylu życia” organizując „Dzień Chleba” w swojej szkole. W atmosferę uroczystości wprowadził nas wiersz pt. „Zapach chleba”, który wyrecytowała uczennica kl. III G Patrycja Ciurzyńska oraz tekst odczytany przez Daniela Borzewskiego ucznia kl III B poruszający istotę symboliki chleba.

Czytaj dalej »


22 października 2014 Wrażenia z wycieczki do Warszawy

IMG_0214W ubiegłą środę 15 października uczniowie klas IB, IRM i IIGR pod opieką Tomasza Zagroby, Ilony Krawczyk-Noureldeen i Renaty Krajczyńskiej, pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki była między innymi wystawa pt. ‘Wielka Wojna i Pokój’ prezentowana w Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego. Wystawa upamiętnia setną rocznicę wybuchu I Wojny Światowej , która przypada w tym roku. Czytaj dalej »


17 października 2014 Zaproszenie

dzien chleba nowy


16 października 2014 Dzień Edukacji Narodowej

IMG_0090„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.

Janusz Korczak

W ubiegły piątek w Zespole Szkół im. Jana w Wyszogrodzie odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia już od samego rana w szkołach panowała odświętna atmosfera. Czytaj dalej »


10 października 2014 Zwiedzamy Małopolskę

DSCN3017W dniach 1-3 października 2014r młodzież naszej szkoły oraz młodsi koledzy z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą uczestniczyli w wycieczce na trasie Wieliczka-Zakopane-Kraków. Pierwszego dnia zwiedziliśmy jedyną w Europie działającą nieprzerwalnie od XIII wieku Kopalnię Soli Kamiennej. Wieczorem zakwaterowaliśmy naszą grupę w Pensjonacie „Tatry” w Małym Cichym. Drugiego dnia pobytu w Zakopanem odbyliśmy pieszą wędrówkę z przewodnikiem do Doliny Strążyńskiej oraz spacerowaliśmy po Krupówkach. Czytaj dalej »


2 października 2014 Wyjazd młodzieży na wystawę „Życie minionych wieków”

DSCF0787W dniu 24.09.2014 roku uczniowie klasy IA i IG obejrzeli wystawę pt.” Życie minionych wieków”, gdzie zaprezentowano stare druki oraz wydawnictwa XIX – wieczne ze zbiorów Biblioteki im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego. Młodzież mogła zobaczyć popularne i praktyczne poradniki dotyczące różnych zagadnień życia codziennego : rolnictwa, ogrodnictwa, sztuki kulinarnej savoir – vivre`u.

Czytaj dalej »


Uczniowie Zespołu Szkół w Wyszogrodzie uczestnikami AGRO SHOW 2014

DSCF9133Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show w podpoznańskich Bednarach rozpoczęła się 19 września 2014r. w piątek i trwała do poniedziałku. Kto wybrał się do Bednar nie żałował.

Czytaj dalej »


23 września 2014 Udział młodzieży w warsztatach „Dobry chleb na każdym stole – bądź świadomym konsumentem”.

IMG_0519W dniach 15 – 17 września 2014r. uczniowie kl IV Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych (Ewelina Bogatek, Monika Grzelak, Paulina Kamińska, Luiza Szmulewicz) wraz z opiekunem panią Agnieszką Lenczewską wzięli udział w warsztatach pt. „Dobry chleb na każdym stole – bądź świadomym konsumentem”. Odbyły się one w Koszelówce koło Gąbina, a organizatorem warsztatów była Fundacja Dobre Życie. Czytaj dalej »