Nauczyciele

Zapoznaj się z kadrą nauczycielską oraz dyrekcją i pracownikami naszej szkoły »

Uczniowie

Najważniejsze informacje dla uczniów. Plany zajęć, samorząd uczniowski oraz ważne informacje i ogłoszenia »

Kandydaci

Najważniejsze informacje dla kandydatów. Znajdziesz tu podania, regulaminy i inne dokumenty potrzebne do przejścia procesu rekrutacji »

Absolwenci

Znajdź kontakt do kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Dopisz się do bazy absolwentów wpisując się tym samym w historię szkoły »

26 listopada 2014 Nowe kwalifikacje dla naszych uczniów

IMG_7015Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego bierze udział w projekcie współfinansowanym z Środków Unii Europejskiej o nazwie „Mam Zawód Mam Pracę”. Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły mogą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe- tym razem brali udział w kursie barmańskim do którego przystąpiło 20 osób, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Czytaj dalej »


Licealiada piłki siatkowej w Górach

SAM_062417 listopada 2014r. reprezentacja szkolnej drużyny piłki siatkowej dziewcząt zajęła I miejsce w I EDYCJI POWIATOWEJ LICEALIADY PIŁKI SIATKOWEJ w Górach . Dziewczęta grały w składzie:

Martyna Boch Czytaj dalej »


25 listopada 2014 Ślubowanie klas pierwszych

IMG_0039„Nauka jest zaletą człowieka, bo go doskonali.”

Jak co roku, tak i tym razem 21 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły Jana Śniadeckiego -wybitnego naukowca, matematyka, astronoma, który miał świadomość jak ważna jest nauka i wiedza w życiu człowieka.

Czytaj dalej »


Obchody 11 listopada

narodowe_swieta_niepodleglosci_36_20141110_1410898223Uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w Gminnych  obchodach Narodowego Święta Niepodległości.  Rozpoczęły się one Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Wyszogrodzie, która została odprawiona w intencji Ojczyzny przez ks. Grzegorza Przybyłka Proboszcza Parafii Wyszogród oraz ks. Dziekana Zenona Glicnera. Czytaj dalej »


14 listopada 2014 I miejsce w Licealiadzie szkół Powiatu Płockiego

IMG_0204W dniu 6 listopada 2014 roku na Miejsko – Gminnej hali widowiskowo – sportowej w Wyszogrodzie odbyło się coroczne spotkanie podsumowujące rywalizację sportową szkół powiatu płockiego za rok szkolny 2013/2014. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Sport szkołą zdrowego stylu życia”. Gospodarzami uroczystości byli Pan Michał Boszko – Starosta Płocki, a także Pan Mariusz Bieniek – Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród. Podsumowania rywalizacji szkół Powiatu Płockiego dokonał Pan Paweł Szczypawka – koordynator ds. sportu szkolnego dzieci i młodzieży starostwa płockiego. Czytaj dalej »


XX Jesienne Biegi Przełajowe w Podgórzu

DSC_00416 listopada 2014 r. odbyły się w Podgórzu  XX Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości. W zawodach wzięło udział 16 dziewczyn i 10 chłopców naszej szkoły. Czytaj dalej »


Najlepsze wyniki egzaminów maturalnych w powiecie

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Płocku  Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik  przekazała  informację o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2013/2014. Dyrektor odniosła się między innymi do wyników egzaminów maturalnych z 2014 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Poinformowała, że najlepiej egzamin maturalny zdała młodzież ucząca się w naszym  liceum ogólnokształcącym, uzyskując wynik zdawalności 100%, co świadczy o dużym sukcesie i renomie tej placówki. Tym samym na ręce Dyrektor Elżbiety Jachimiak specjalne podziękowania złożyli Starosta Płocki Michał Boszko, Wicestarosta Jan Ciastek oraz przedstawiciele Rady Powiatu Płockiego za zaangażowanie w rozwój szkolnictwa na terenie powiatu.


28 października 2014 Zawody w Żychlinie

SAM_0543W sobotę 25.10.2014 roku nasza drużyna piłki siatkowej dziewcząt uczestniczyła w I Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin. Organizatorami byli Zespół Szkół nr. 1 w Żychlinie i Żychlińskie Stowarzyszenie Pomocy szkole „Adaś”. W miłej i sportowej rywalizacji udział wzięło pięć drużyn. Systemem „każdy z każdym” rozegrałyśmy cztery mecze zajmując IV miejsce i zdobywając nowe doświadczenia. Najlepsza zawodniczką naszego zespołu została Michalska Wioletta, którą uhonorowano statuetką, a drużynę nagrodzono pamiątkowym pucharem i piłką do siatkówki. Czytaj dalej »


27 października 2014 Udział młodzieży w wystawie”Prewencja policji dzisiaj-perspektywy i wyzwania”

24 października 2014r. klasy IA i IIA o profilach mundurowych wraz z opiekunami, wybrały się na zajęcia dydaktyczne do Muzeum Techniki w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie projektu informacyjno-edukacyjnego prezentującego nowoczesną służbę prewencji Policji o nazwie „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”. Warto nadmienić że wystawa jest pierwszym takim projektem realizowanym w Polsce.

Dzięki temu wyjazdowi uczniowie z naszej szkoły mogli zapoznać się ze specyfiką służby prewencyjnej Policji, w tym zgłębić tajniki wiedzy na temat wyposażenia, umundurowania, ale także ścieżki zawodowej policjanta w poszczególnych pionach służby prewencyjnej Policji. Uczniowie z dużym skupieniem i zaciekawieniem słuchali tego co miał do powiedzenia przewodnik. Chętnie rozmawiali z przewodnikiem, zadawali pytania i analizowali uzyskane odpowiedzi, które poddawali dyskusji.

Dzięki życzliwości policjantów i policjantek mogliśmy wsiąść do nowoczesnego radiowozu, meleksu, na motocykl lub kłada i poczuć się jak najprawdziwszy funkcjonariusz Policji.

Być może, dla niektórych z uczniów już za kilka lat rzeczy oglądane na wystawie staną się codziennością, a praca jaką podejmą w tym kierunku będzie wykonywana z pasją i zaangażowaniem.


„Dzień chleba” w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego

IMG_0638W odpowiedzi na apel Fundacji Dobre Życie w dniu 23.X.2014r. Zespól Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie uczestniczył w „Tygodniu dobrego chleba i zdrowego stylu życia” organizując „Dzień Chleba” w swojej szkole. W atmosferę uroczystości wprowadził nas wiersz pt. „Zapach chleba”, który wyrecytowała uczennica kl. III G Patrycja Ciurzyńska oraz tekst odczytany przez Daniela Borzewskiego ucznia kl III B poruszający istotę symboliki chleba.

Czytaj dalej »