13 grudnia 2017

6 grudnia Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego odwiedził gość specjalny, a mianowicie Święty Mikołaj – biskup Miry w Licji, który zasłynął cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przybył On w asyście Anioła, dwóch pomocników Mikołajków i dwóch pomocniczek Mikołajek, a także nieodzownych reniferów.
Święty Mikołaj zawitał do naszej szkoły dzięki staraniom ks. Michała Łuczki oraz jego pomocników: pedagog Izabeli Ruteckiej, Anity Nowackiej, Julii Malesy, Damiana Góreckiego, Kuby Krzemińskiego, Mateusza Sobeckiego i Patryka Michalskiego z kl. II TCS.
Swoje pierwsze kroki Święty skierował oczywiście do gabinetu Pani Dyrektor, aby upewnić się czy wszyscy uczniowie byli grzeczni i zasłużyli w tym roku na prezenty. Dopytywał również o postawę nauczycieli i pracowników szkoły. Pni dyrektor wszystkim wystawiła bardzo dobre opinie i Św. Mikołaj upewniony, co do swojej misji, wyruszył na spotkanie ze społecznością szkołą. Nasz zacny gość odwiedzając poszczególne sale każdemu pozostawił przesłanie Bożonarodzeniowe z Pisma Świętego a także słodki podarek i miłe słowa.
Bardzo serdecznie dziękujemy!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 13 grudnia 2017.