Międzypowiatowy Dzień Bezpiecznego Internetu
10 lutego 2021

Dnia 9 lutego 2021r odbył się w naszej szkole Międzypowiatowy Dzień Bezpiecznego Internetu, nad którym patronat honorowy objął Pan Mariusz Bieniek Starosta Płocki. W uroczystości uczestniczyła Pani Iwona Sierocka Wicestarosta oraz Pani Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych oraz Monika Wójcik Przewodnicząca Rady Rodziców. W ramach obchodów zostały ogłoszone konkursy. Pierwszy z nich, międzypowiatowy, skierowany został do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego należało wykonać film lub prezentację, plakat czy też komiks. Kolejny konkurs, polegał na rozwiązaniu testu wiedzy nt. „Zagrożenia w cyberprzestrzeni”.
Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem a jury, któremu przewodniczyła Pani Iwona Sierocka, miało trudne zadanie, gdyż nie sposób wynagrodzić wszystkich.
W kategorii szkół podstawowych wpłynęło 25 prac plastycznych-plakatów, spośród których wyłoniono najlepsze:

Sebastian Gaciąk

ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi

II miejsce Julia Sobocińska ze Szkoły Podstawowej w Kobylnikach

Wiktoria Hejcelman

ze szkoły Podstawowej w Nacpolsku

Wyróżnienie:

Mateusz Bąbała

Szkoła Podstawowa w Małej Wsi

Oliwia Głowacka

Szkoła Podstawowa w Kobylnikach

W konkursie szkół podstawowych w kategorii „komiks” wyróżnienia otrzymali:

Piotr Ciarka

ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie

Paweł Konopka

ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie

W konkursie dla szkół ponadpodstawowych w kategorii „plakat” jury postanowiło, że
a) I miejsce przyznaje

Karolina Sobótka

Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie
b) II miejsce otrzymuje Barbara Żabka z
Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie
c) III miejsce trafia do

Karol Piątkowski

Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie
d) Wyróżnienia otrzymują:

Dominika Siekiera

Natalia Kołecka

– Marta Kwasiborska z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku
W konkursie dla szkół ponadpodstawowych w kategorii „film/prezentacja ” wpłynęło 30 prac. Jury postanowiło, że
a) I miejsce przyznaje Mateusz Siemiński z Zespołu Szkół im Stanisława Staszica w Gąbinie
b) II miejsce otrzymuje

Adam Dutkowski

z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

c) III miejsce dla Dominik Sapiński z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie
Wyniki testu „Zagrożenia w cyberprzesterzeni, kultura w sieci” przedstawiały się następująco:
I miejsce Dominik Petera (100%)
z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku
II miejsce Michał Dylik (97%)
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie
III miejsce Kacper Przybysz (95%) i Wojciech Duda (95%) ex aequo
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie
Jest nam miło, że konkursy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem w dobie pandemii i zdalnego nauczania.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Podczas DBI odbyło się webinarium, które poprowadzili panowie Grzegorz Foltak i Artur Krawczyk, trenerzy kompetencji cyfrowych ze stowarzyszenia MIASTA W INTERNECIE. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się ciekawostek na temat hejtu, netykiety oraz przedstawiania wizerunku w sieci.
Laureatów konkursów zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu szkoły od środy. Prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny pod numerem: 242311100. Dla każdego uczestnika konkursu przygotowaliśmy drobny upominek oraz pamiątkowy dyplom.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 10 lutego 2021.