Wyjazd do Płocka na film historyczny „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.
28 września 2018

26 września 2018 roku uczniowie klas I  oraz klasy III TA wraz z opiekunami: Iwoną Szymerską, Agnieszką Bor, Paulą Boszko oraz Renatą Krajczyńską uczestniczyli w wyjeździe do Płocka. Celem wycieczki było:

– poszerzenie wiedzy historycznej na temat II wojny światowej

– kształtowanie postaw patriotycznych

– integracja społeczności szkolnej

– doskonalenie umiejętności uczestnictwa w debacie

Głównym punktem programu była projekcja filmu historycznego „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.  Seans filmowy poprzedzony był spotkaniem z ekspertem, który zadał młodzieży przewodnie pytanie: Czy można walczyć za Ojczyznę poza jej granicami ?  Po obejrzeniu filmu uczniowie ponownie spotkali się z ekspertem i rozpoczęła się dyskusja na temat udziału Polaków w bitwie o Anglię. Na koniec wszyscy zgodnie potwierdzili twierdzenie, że można walczyć o niepodległość swojej ojczyzny również służąc w wojsku innego kraju.

Około godziny 14.00 zadowolona z wyjazdu młodzież wraz z opiekunami wyruszyli w drogę powrotną do Wyszogrodu.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 28 września 2018.